• 13.11.2018

Trofeo Niké

• 31.10.2018

Smiřice - Zámecké slavnosti

Společek se rád strojí do první republiky a tak jsme určitě byli správně na Zámecké podzimní slavnosti ve Smiřicích.

• 29.10.2018

Hradec Králové - Petrof

Nádherné místo v srdci Hradce Králové, kde se konají zajímavé koncerty.

• 10.10.2018

Svatohubertská slavnost Kuks

Sobotu 6.10.2018 jsme prožili na Svatohubertské slavnosti na Kuksu. Řád Svatého Huberta připravil tuto akci pro všechny milovníky myslivosti.

• 21.9.2018

Kostelec nad Orlicí

Teplé a slunečné dny nás lákají na výlety po našem okolí. V hledáčku v našem okolí uvízl krásný zámek Kostelec nad Orlicí. První osoba, kterou jsme potkali při vstupu do udržovaného zámeckého parku, byla spolumajitelka zámku, paní Kinská. Potěšila nás tato milá náhoda. U kávičky jsme probrali život, koníčky, práci a také jsme si slíbili, že se opět společně shledáme s rodinou Kinských a společek znovu navštíví tento skvostný zámek a rozkvetlý park.Velký obdiv, že jste opravili a zvládli zámek dát do této krásy. Děkujeme a smekáme.

• 20.9.2018

Trofeo Niké 2/2

Co vše jsme navštívili při jízdě ve veteránech? Krásných fotek je moc a tak kdo máte zájem, tak malý přídavek :-))))

• 19.9.2018

Trofeo Niké 1/2

Hlavně jsme zpomalili a rozhlédli se. Wellness nás pohladil, při spanilých jízdách jsme navštívili zámky, resorty a města, kde jsme byli přivítáni s obrovským nadšením. Ulice lemovali lidé milující dobu našich babiček a dědů. Ani večer jsme nezaháleli, v rámci módní přehlídky jsme představili prvorepublikovou módu, tančilo se a proběhla dražba obrazů pro charitativní účel. Po celou dobu se vzorně starali i o naše pohodlí, naše jazýčky ochutnaly výborné jídlo a přátelé, ta zabijačka byla pohádková. Děkujeme za vše co jste pro nás připravili a zorganizovali :-)))

• 25.8.2018

Moniuszkowski Korowód Radości

• 18.8.2018

Hrádek u Nechanic

Rod Harrachu navštěvuje na své letní sídlo na Hrádku u Nechanic. Letos si ale slíbili, že nechají křiku i pomluv a naučí se trochu té vzájemné diplomacie. Někdo to zvládnul na jedničku a jiný dostane určitě ještě jednu šanci.

• 11.8.2018

Karlova Studánka

Poprvé jsme navštívili Gastrofestival v Karlově Studánce. Celý společek přijel ustrojený do kostýmů první republiky. Nejlepší kuchaři České republiky vykouzlili gurmánské skvosty. Návštěvníci této vyhledávané akce měli možnost tyto pochoutky ochutnat. Společek roznášel ochutnávky produktů od známých chovatelů a pěstitelů, kteří každoročně vyhrávají nejvyšší ocenění v kategorii uzenin, cukrovinek, sýrů.

• 4.8.2018

Zruč nad Sázavou - Historické slavnosti

Zámek a zámecká zahrada nás nadchla. Altány, jezero, zámecké hradby, brány. Vše nám poskytly odpočinkové zóny. Zámecké restaurace naplnily naše bříška chutnou krmí. Do číše vklouzla Pálava. Kejklíři a šermíři bavili celý den svým uměním obecenstvo.

• 31.7.2018

Divadlo- Dívčí Válka

Spolek se každý rok o prázdninách schází a děláme si navzájem překvapení. Letos, jako hostitelka, jsem se s několika přáteli rozhodla pro divadelní představení. Vše jsme připravili, od kulis, kostýmů, rolí, objednali slunce, jídlo, pití a pozvali přátele a všechny, kdo nás má rád.

• 28.7.2018

Křest nejmladší členky Spolku

• 22.7.2018

Hrádek u Nechanic

Tak trochu diplomacie. Společek rozehrál o víkendu celý zámek. Doba vyžaduje trochu té diplomacie, a proto se mluvilo i o vzájemných vztazích a pomoci v zahraniční politice. Pokrokový hrabě přivítal vše s velkým nadšením, ale hraběnka byla z těchto novinek opět hodně nesvá. A baronka Klotylda, i když politice nerozumí, opět využila svůj šarm a ve vzniklé situaci plavala jako ryba ve vodě.

• 14.7.2018

Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká pozvala na návštěvu princezny z okolí. Šarmantní páni se postarali o to, aby se vzácná návštěva nenudila. Provedli dámy zámkem, rozkvetlým parkem a jedno přání bylo také, dámy chtěly tančit. Pánové nezklamali a tak se tančilo a tančilo.

• Ivana Hrdličková
  • 11.7.2018

Letohrad - Řemeslnická sobota

Velkolepý příjezd kyšperského hraběte Bredy s doprovodem. A jak se sluší na významnou společnost, tančilo se, zpívalo, popíjelo. Šermíři předváděli své umění a kejklíři bavili celou společnost. Řemeslníci ukázali své výrobky a přinesli dary svému milovanému hraběti. Ať se daří všem poctivým, šikovným lidem a mají se dobře.

• 8.7.2018

Vilémovice - Zahradní koncert

Poslední den v červenci trávíme pravidelně na zámečku Vilémovice. Vzájemně se těšíme na koncert, tance a dobrůtky. Jsem ráda, že jsou mezi námi lidé, kteří se snaží lidičky stmelovat zábavou. Říká se, že kdo spolu zpívá a tančí, nehledá na lidech chyby a nepomlouvá je.

• 5.7.2018

Hrádek u Nechanic - Medové dny

Spolek včelařů nás pozval, a tak nám dal možnost nahlédnout pod pokličku umění včelařského. Než ochutnáme zlatavý med, nedovedeme si představit práci a obětavost od včel, až po dokončení včelařem.

• 24.6.2018

Hrádek u Nechanic - Svatojánská noc

Noc plná kouzel. Čarovné bylinky se tento čas trhají pro čarovnou moc. Někdo potřebuje pomoc v lásce a jiný ve zdraví. Nebojte se životních kouzel.

• 20.6.2018

Kuks - Baroko na oko

Sluníčko se přišlo podívat na tuto krásnou akci a zřejmě se mu tam líbilo. Jeho paprsky zvědavě okukovaly barokní kostýmy a tak letos jsme vyhledávali raději stín a vychlazený mok. Bohatý kulturní program potěšil všechny příchozí a splnil očekávání pořadatelů. Tance, zpěv a vůně se prolínaly tento den po krásném Kuksu a jeho rozkvetlých zahradách.