• 29.1.2019

Třebechovice pod Orebem

Slavnosti tance mají mnoho barev. Provází nás celým životem a také jsou s tancem spojené krásné vzpomínky i první lásky. Kdo miluje tanec byl v pátek v Třebechovicích pod Orebem.

• 26.1.2019

Městec Králové - městský ples

V zimě si užíváme plesovou sezónu, a tak jako motýlci lítáme z plesů na plesy a zajišťujeme taneční překvapení. Město Městec Králové pořádalo ples a jejich požadavek zněl pobavit a roztančiti návštěvníky plesu.

• 23.1.2019

Šonov - myslivecký ples

V zimě si potřebujeme užívat plesové zábavy a zapomenout na tmu a chlad a tak si jdeme zatančit na ples a trochu zapomenout na mráz a sněhové vločky.

• 29.12.2018

10 let Spolku panstva na tvrzi Žíželeves

Náš společek se narodil v roce 2008. A jak šel život a čas, z nesmělých začátků se naše spolkové dítě otrkalo a začalo se rozhlížet po okolí. Už mu nestačilo území, kde se cítilo bezpečně. To by nebylo dítě, aby nechtělo poznávat věci, které se zdály v našich očích provokativní a nebezpečné. Ale vše vždy dobře dopadlo. A jak dítě dospívalo, začalo se zajímat také o to, co mu nejvíce sluší. Každý dospívající se chce přece hlavně líbit. Mládí také rádo experimentuje a poznává nové trendy v módě, hlavě aby bylo in. A tak jsme naše spolkové dítko oblékli postupem času do třech módních období okolím žádané. Našemu dítěti je 10 let. Poznalo již všechny lidské vlastnosti, zranění jsme mu pofoukali a hlavně s námi zažilo věci nezapomenutelné, neopakovatelné, nepopsatelné, zážitkové. Myslím, že může být spokojeno s tím, co vše jsme mu nabídli. 10 let se také v tváři našeho dítěte projevilo, přibylo mu pár vrásek, zmužnělo, zkrásnělo, zmoudřelo, naučilo se toleranci, poslušnosti a disciplíně. Všechny zkušenosti, které bude potřebovat do dospělosti. Přejeme Ti, abys byl pořád takový, jaký jsi, panovačný, kamarádský a tolerantní, zdravě pyšný, spravedlivě přísný. Nebojíme se o Tebe, už jsi nám několikrát ukázal, že nás máš rád a nikdy bys nás neopustil a nezklamal. Dobře jsme tě vychovali, i když to byla někdy velká práce. Máme Tě rádi. Tvá máma

• 26.12.2018

Společek na slovenské svatbě v Nitře

Pozvání na slovenskou svatbu v Nitře 22.12.2018 nám připadalo naprosto šílené, protože tento čas zabírají vánoční přípravy.

• 19.12.2018

Rozloučení s rokem 2018

• 14.12.2018

Zámek Hrádek u Nechanice

Každý rok se vracíme kolem vánoc na zámek Hrádek u Nechanic. Zámecká kuchyň nám poskytne občerstvení, salónek zázemí a my si užíváme prohlídku po zámeckých komnatách.

• 4.12.2018

Ostrava - Park Inn by Radisson

Co máme společného s hotelem Park Inn by Radisson Ostrava? On se také narodil v roce 2008 a spolek má stejné výročí!! Oslavy si v hotelu chtěli užít v duchu první republiky a tak zvedli telefon a zavolali nám. Děkujeme za pozvání, vše jsme si opravdu užívali.

• 22.11.2018

Pilníkov

• 13.11.2018

Trofeo Niké

• 31.10.2018

Smiřice - Zámecké slavnosti

Společek se rád strojí do první republiky a tak jsme určitě byli správně na Zámecké podzimní slavnosti ve Smiřicích.

• 29.10.2018

Hradec Králové - Petrof

Nádherné místo v srdci Hradce Králové, kde se konají zajímavé koncerty.

• 10.10.2018

Svatohubertská slavnost Kuks

Sobotu 6.10.2018 jsme prožili na Svatohubertské slavnosti na Kuksu. Řád Svatého Huberta připravil tuto akci pro všechny milovníky myslivosti.

• 21.9.2018

Kostelec nad Orlicí

Teplé a slunečné dny nás lákají na výlety po našem okolí. V hledáčku v našem okolí uvízl krásný zámek Kostelec nad Orlicí. První osoba, kterou jsme potkali při vstupu do udržovaného zámeckého parku, byla spolumajitelka zámku, paní Kinská. Potěšila nás tato milá náhoda. U kávičky jsme probrali život, koníčky, práci a také jsme si slíbili, že se opět společně shledáme s rodinou Kinských a společek znovu navštíví tento skvostný zámek a rozkvetlý park.Velký obdiv, že jste opravili a zvládli zámek dát do této krásy. Děkujeme a smekáme.

• 20.9.2018

Trofeo Niké 2/2

Co vše jsme navštívili při jízdě ve veteránech? Krásných fotek je moc a tak kdo máte zájem, tak malý přídavek :-))))

• 19.9.2018

Trofeo Niké 1/2

Hlavně jsme zpomalili a rozhlédli se. Wellness nás pohladil, při spanilých jízdách jsme navštívili zámky, resorty a města, kde jsme byli přivítáni s obrovským nadšením. Ulice lemovali lidé milující dobu našich babiček a dědů. Ani večer jsme nezaháleli, v rámci módní přehlídky jsme představili prvorepublikovou módu, tančilo se a proběhla dražba obrazů pro charitativní účel. Po celou dobu se vzorně starali i o naše pohodlí, naše jazýčky ochutnaly výborné jídlo a přátelé, ta zabijačka byla pohádková. Děkujeme za vše co jste pro nás připravili a zorganizovali :-)))

• 25.8.2018

Moniuszkowski Korowód Radości

• 18.8.2018

Hrádek u Nechanic

Rod Harrachu navštěvuje na své letní sídlo na Hrádku u Nechanic. Letos si ale slíbili, že nechají křiku i pomluv a naučí se trochu té vzájemné diplomacie. Někdo to zvládnul na jedničku a jiný dostane určitě ještě jednu šanci.

• 11.8.2018

Karlova Studánka

Poprvé jsme navštívili Gastrofestival v Karlově Studánce. Celý společek přijel ustrojený do kostýmů první republiky. Nejlepší kuchaři České republiky vykouzlili gurmánské skvosty. Návštěvníci této vyhledávané akce měli možnost tyto pochoutky ochutnat. Společek roznášel ochutnávky produktů od známých chovatelů a pěstitelů, kteří každoročně vyhrávají nejvyšší ocenění v kategorii uzenin, cukrovinek, sýrů.

• 4.8.2018

Zruč nad Sázavou - Historické slavnosti

Zámek a zámecká zahrada nás nadchla. Altány, jezero, zámecké hradby, brány. Vše nám poskytly odpočinkové zóny. Zámecké restaurace naplnily naše bříška chutnou krmí. Do číše vklouzla Pálava. Kejklíři a šermíři bavili celý den svým uměním obecenstvo.