Proč si vybrat nás

Nezklameme Vás a oživíme Vaše připravované akce. Jsme neobyčejní, činorodí, neotřelí, vytváříme iluzi starých časů svým chováním a elegancí a jsme přínosem na každé akci.Máme co nabídnout: tanec, korzo, průvodcovství na zámcích, módní přehlídky, vítání hostů, výstavy šatů. Vaše požadavky splníme podle Vašich potřeb a přání, můžete také kombinovat z několika námi nabízených činností.Široký výběr šatů a klobouků, které si sami šijeme. V našem inventáři je na 400 šatů (taneční, korzující, pánské, dětské). Mezi šaty jsou i repliky šatů dle dobových obrazů. Spolek Panstva prezentuje dobu Biedermeier i za hranicemi naší země.Náš spolek vznikl v roce 2008. Po několik let uplatňujeme mnoho zkušeností a poznatků z literatury a filmů.

Recenze o nás si můžete vyžádat u našich partnerů: Svatohubertský řád Kuks, Hrádek u Nechanic, Hluboká nad Vltavou, Jeseníky, p.Birke - starosta Náchoda

Logo Spolku panstva

Mezi naše hlavní činnosti patří

Korzování

Doprovodný program na významných výročních akcích obcí a měst.

Průvodcovství

Ukázka všedního stylu života panstva na zámcích.

Předtančení

Tančíme tance 19.století, na výběr jsou nejméně 3 tance. Určeno na plesy, městské akce, soukromé a firemní akce.

Módní přehlídky

Předvádí se cca 20 šatů - dle časových možností a přehlídka je doplněna mluveným slovem zakladatelky spolku Ivanou Hrdličkovou. Dámy jsou doprovázeny pány a dětmi.

Biedermeier

Jedná se o pohádkově působící odívání, které zdůrazňuje ženské křivky díky korzetu a krinolíně.

Baroko

Estetické principy baroka se promítly především do pompézního oděvu, předepsaného na královské slavnosti a audience.

První republika - móda podtrhující krásu každé ženy

Nabízíme módu z období 1914 - 1925, které jsou vhodné jako doplněk programu městských slavností, plesů, srazů autoveteránů, ale i jiných firemních či soukromých akcí.

Členů

219 +

Uskutečněných událostí

350 +

Vlastněno šatů

Naši členové

Ivana

Hraběnka
Milan

Hrabě
Anežka

Komteska

Zahájení zámecké sezony Fryštát v Karviné

Panstvo přijelo na své letní sídlo a hned bylo veselo. Jídelny plné lahůdek a pro hosty byla připravena velkolepá zábava, zpěv, šerm, tanec.

Hořice – Domov důchodců

Rok utekl jako voda. Společek vás v domově důchodců Hořících navštěvuje pravidelně již po 4 roky.

Smiřice Dvorana - Společenský ples

Věděli jsme, že ve Smiřicích si to užijeme se vším všudy. Taneček, víno, předtančení, dobré papání, kančí medailonky - úžasná pochoutka. Společné spolkové chvíle s úsměvem. Všichni jsme si splnili to, co jsme si přáli a chtěli zažít.

Nadcházející akce

Hrádek u Nechanic - Přijelo panstvo